Możliwośc odbycia kursu bez teorii. We wcześniejszych artykułach poznaliście tego plusy i minusy. Decyzja należy tylko do was. Co musicie wiedzieć w przypadku chęci odbycia kursu bez teorii.
Po pierwsze musicie wykonać badania lekarskie, podać nr PKK w swoim Starostwie, uczyć się wszelkich pojęć i teorii w domu. Jeżeli szkoła jazdy, do której uczęszczasz nalezy do dobrych, wszystkie materiały, z którymi musisz się zapoznać otrzymasz od niej w cenie kursu. Masz możliwośc skorzystania z „e-learningu”, jest to jednak przeważnie dodatkowo płatne, możesz również dobrowolnie wziąć udział w wykładach, które są opłacone w cenie kursu.
nastepnie musisz zdać państwowy egzamin z teorii. Potwierdzenie pozytywnego wyniku z egzaminu teorii, otrzymane z WORD-u przynosisz do swojej szkoły jazdy, przynosisz także numer PKK. Kolejnym krokiem jest podjęcie szkolenia z ratownictwa w trakcie jazdy. Musisz poznać wszystkie zachowania i działania jakich musisz się podjąć w razie wypadku. Odbywasz kolejny egzamin, ze znajomości ratownictwa. Ma on miejsce w twojej szkole jazdy.
Kiedy już zrobisz te wszystkie kroki, możesz przystapić do praktyki, czyli zasiąść za kółkiem i uczyć się jeździć. Po przebyciu 30 ustalonych h jazdy, możesz przystapić do egzaminu praktycznego.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.