Ośrodki egzaminacyjne na prawo jazdy znajdują się nie tylko w miastach wojewódzkich, jednak ze względu na manewry, jakie są sprawdzane podczas egzaminu, mogą one powstać tylko tam, gdzie są wymagane ronda, skrzyżowania i inne struktury. W mniejszej miejscowości, gdzie takiej możliwości nie ma, działają na pewno szkoły jazdy. Możesz spokojnie przejść tu część teoretyczną kursu i tę najbardziej podstawową część praktyki. By jednak poznać bardziej skomplikowaną infrastrukturę drogową, jak dwupasmowe ronda, a nawet trasy najczęściej wybierane przez egzaminatorów, kursanci przynajmniej kilka razy odwiedzają miasto, gdzie znajduje się WORD.
Takie wyprawy zwykle zajmują więcej niż godzina przeznaczana na jazdę po swoim mieście. Podczas kursu na prawo jazdy płacisz tylko za godziny, które rzeczywiście siedzisz za kółkiem. Dobrą praktyką jest zabieranie do ośrodka egzaminacyjnego dwójki kursantów. Wówczas każda z osób ma możliwość spróbować się także na trasie międzymiastowej, nie tracąc na to niemal całego swojego czasu. Jeśli jednak musimy jechać w pojedynkę, bardzo możliwe, że to instruktor będzie za kierownicą, zanim dotrzemy na miejsce. Niektóre szkoły chwalą się, że nawet połowa praktycznej nauki jazdy odbywa się u nich w mieście egzaminacyjnym.
Jeżeli nie czujemy się pewnie, możemy przed egzaminem wykupić dodatkowe godziny jazdy. Także w szkole innej niż ta, gdzie robiliśmy kurs.

Comment closed.