Kolejne zmiany w przepisach dotyczących egzaminów na prawo jazdy. Plany na pewno ucieszą duże grono młodych osób. Posłowie chcą wprowadzić ustawę, która zmieni zasady egzaminowania na kategorię AM, która daje uprawnienia osobom mającym 14 lat do prowadzenie skuterów, motorowerów i niewielkich quad-ów. Projekt trafił do uzgodnień międzyresortowych. Ma on na celu przywrócić  w instytucjach szkolących osoby nadzorujące egzaminy kandydatów na przyszłych kierowców i zmienić zasady odbywających się egzaminów.
Celem projektu jest odciążenie ośrodków drogowych i podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Biurokracja i procedury dotyczące kategorii AM zniechęca osoby chcące uzyskać prawo jazdy tej kategorii. Dlatego też wiele osób porusza się po drogach bez potrzebnych do tego dokumentów. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ osoby te nie mają żadnej wiedzy z zakresu obowiązujących na drodze przepisów ruchu drogowego, co zagraża życiu znajdujących się na drodze uczestników ruchu.
Osoby nadzorujące mają być wprowadzone w celu odciążenia egzaminatorów jeżeli chodzi o papierkową robotę. Mają być zmienione też zadania na egzaminie praktycznym. Mają zostać one rozdzielone na slalom i jazdę po łuku.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.