Podczas nauki jazdy, każdy młody kierowca uczy się podstawowych zasad co do poruszania się pojazdem po drodze. Umiejętności swoje jednak doskonali dopiero wtedy kiedy zasiada sam za kierownicą auta. O czym musi pamiętać zanim wsiądzie w auto?
1. Dobry kurs prawa jazdy. To inwestycja w siebie, warto więc wydać pieniądze i udać się do dobrej i polecanej szkoły nauki jazdy. Oferty będące najtańszymi na rynku wcale nie są najlepsze. Każdy dobry instruktor nauczy Cię teorii ruchu drogowego i stosowania jej w praktyce, ale także do samodzielnego korzystania z drogi jako kierowca.
2. Nie denerwuj się! Stres nie jest Twoim sprzymierzeńcem. Kiedy jesteś zdenerwowany, możesz za kierownicą popełnić bardzo dużo błędów, które nie tylko utrudnią płynną jazdę Tobie, ale i innym uczestnikom ruchu drogowego. Nie myśl o tym jaką drogą i ile będziesz jechał, co może pójść nie tak. Każdy opanowany kierowca, a przede wszystkim spokojny, popełnia mało błędów, szybko je koryguje.
3. Bądź wyspany i wypoczęty!
Każdy kierowca musi za kierownicą zachować wysoką czujność i szybko reagować na dane sytuacje mające miejsce na drodze. Jeżeli będziesz zmęczony i niewyspany, bardzo trudno będzie ci się skupić za kółkiem.
4. Dobra widoczość do sprawa, którą musisz sobie zapewnić. Pamiętaj, aby zachować czystośc lusterek i szyb. Może to banał, ale często zapominany przez kierowców element.
5. Pamiętaj aby sprawdzić wszystkie światła samochodu, ciśnienie w oponach, wszystkie płyny w układach hamulcowym i chłodniczym, oraz ilośc płynów do spryskiwaczy. Nie idź na zbędne minimum. Zadbaj o bezpieczeństwo jazdy w stu procentach.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.