1. Nabywaj doświadczenie korzystając z samochodu w różnych warunkach drogowych. Dzięki temu twoje umiejętności jako kierowcy szybko się polepszą i wzrosną.
2. Myśl za innych. Reguła ograniczonego zaufania jest kluczem w unikaniu zagrożenia na drodze. Obserwuj co dzieje się przed Tobą i to co dzieje się za Tobą.
3. Pamiętaj o pasażerach – kiedy nie jesteś w aucie sam musisz mieć zdwojoną czujność. Kierowcy, którzy nie mają doświadczenia, często tracą równowagę na drodze, nie mogą się skupić. Należy zachować zimną krew i zachowywać się w sposób asertywny.
W przypadkach skrajnych możemy kogoś wyprosić z samochodu, oczywiście jeśli grozi to niebezpieczeństwu naszemu i innym osobom znajdującym się w pojeździe.
4. Bądź pewny tego że umiesz prowadzić auto. Strach jest najgorszą rzecza i demotywuje kierowców. Nie pozwól aby cię dopadł podczas jazdy samochodem. Nie bądź nerwowy. Wszystko to może doprowadzić do zagrożenia na drodze.
5. Pamiętaj o warunkach atmosferycznych mających wpływ na drogę.
6. Nie zachowuj się jak kozak. Nie udawaj że twoje umiejętności jazdy są większe niż w rzeczywistości. Będziesz wtedy niebezpieczeństwem dla innych uczestników ruchu drogowego.
7. Płynnie poruszaj się pojazdem. Każdy dobry kierowca wyprzedza, włącza się do ruchu, hamuje, przyspiesza w sposób płynny. Nie stwarza zagrożenia dla innych i nie jest chamski dla uczestników ruchu drogowego. Zachowuje ostrożny dystans.
8. Wysyłaj sygnały w przypadku chęci wykonania jakiegokolwiek manewru.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.