WORD-y czyli Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, na początku, gdy weszły w życie nowe przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy, początkowo mieściły się jedynie w stolicach województw. To jednak kłopotliwe dla kursantów, mała liczba ośrodków wydłuża czas oczekiwania na egzamin, nierzadko też dojazd na poranny egzamin jest utrudniony z oddalonych miejsc. Dzisiaj zdawać można też w wielu filiach w mniejszych miastach.
W woj, dolnośląskim zdawać możemy we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze. W kujawsko-pomorskim do wyboru są: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i Grudziądz. W lubelskim: Lublin, Zamość, Chełm i Białą Podlaską. W Lubuskim: Gorzów i Zieloną Górę. W łódzkim: Łódź, Piotrków Trybunalski, Sieradz i Skierniewice. W małopolskim Kraków, Tarnów i Nowy Sącz. W mazowieckim: trzy oddziały w Warszawie, Siedlce, Ostrołękę, Płock, Ciechanów i Radom. W woj. opolskim – jedynie Opole. W podkarpackim: Krosno, Tarnobrzeg, Przemyśl i Rzeszów. W podlaskim: Białystok, Łomżę i Suwałki. W pomorskim: Gdańsk, Gdynię i Słupsk. W śląskim: Katowice, Częstochowę, Bielsko Białą, Dąbrowę Górniczą, Tychy, Jastrzębie Zdrój, Bytom i Rybnik. W świętokrzyskim – Kielce, warmińsko-mazurskim – Elbląg i Olsztyn, w wielkopolskim: Poznań, Piłę, Konin, Kalisz i Leszno, a w zachodniopomorskim: Szczecin i Koszalin.
Wcale nie musimy zdawać egzaminu w mieście, w którym odbywała się nasza nauka jazdy, chociaż większość z nas lepiej się czuje na przećwiczonych wcześniej trasach.

Comment closed.