„Eksploatacja samochodu”

Archived in the category: Bez kategorii

Nie każdy potrafi samodzielnie serwisować swój samochów. Auta nowoczesne nie nadają się do samodzielnej naprawy. Istnieją sprawy, o których nie można zapominać, jeśli na codzień korzysta się z samochodu.
1. Dowiedz się gdzie w twoim aucie znajdują się wlewy płynów eksploatacyjnych i sprawdź na jakim są poziomie: płyn chłodniczy, do spryskiwachy, olej silnikowy. Nie wlewaj płynu do szyb do chłodnicy, ponieważ może sie to źle skończyć.
2. Sprawdź czy masz koło zapasowe. Niektóre auta posiadają je w bagażniku, inne pod podwoziem, a inne mają tylko kompresor i piankę uszczelniającą. Upewnij się czy wiesz jak używać tych urządzeń.
3. Ubezpieczenie OC – sprawdź jeto ważność. Tylko mając ważne OC, możesz wyruszyć w podróż swoim autem. Kary za opóźnienie w opłatach OC są dosyć wysokie. Od momentu podpisania umowy, musisz dbać o to by przestrzegać terminów.
4. Zrób zapas żarówek do swojego samochodu. Sprawdź jaki masz rodzaj.
5. Sprawdź ważność gaśnicy (legitymacja). Nowa gaśnica to koszt zaledwie 10 zł. Dbaj o to, aby mieć takową pod ręką.
6. Sprawdź czy posiadasz trójkąt bezpieczeństwa, który jest niezbędnym elementem wyposażenia samochodu.
7. Pilnuj ważności badań technicznych. Utrata dowodu rejestracyjnego i autocasco, to tylko niektóre z nieprzyjemnych zdarzeń, które mogą cię spotkać bez ważnego przeglądu.
8. Sprawdzaj ciśnienie w oponach auta.
9. Nie używaj telefonu podczas jazdy, nawet zestawu głośnomówiącego. Prowadząc pojazd musisz skupiać się na tym co dzieje się na drodze. Wzmożona czujność często może zostać uśpiona podczas prowadzonej rozmowy.
10. Nie dawaj swojego auta żadnej osobie, która nie posiada prawa jazdy. Kierowcy nie posiadający uprawnień ponoszą za każdy wypadek całkowitą odpowiedzialność za wyrządzone szkody, nie liczy się OC i autocasco.
To tylko niektóre z przyczyn eksploatacji samochodu. Ze wszystkimi zapoznasz się na kursie prawa jazdy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.