„Nie umiem”, „nie nadaje się za kierownicę auta”, dojeżdzam autobusem” – to jedne z wymówek, które towarzyszą nam przy podjęciu decyzji o zdobyciu prawa jazdy. Wpływają one na ilość czasu przez jaką się wahamy. Warto mieć prawo jazdy, nie ma tu żadnej wątpliwości. Jak więc się zmotywować?
Posiadając prawo jazdy, zawsze możesz załatwić coś więcej. Na pewno jest łatwiej. Musisz poznać przepisy drogowe, obyć się z autem. Skorzystać z czegoś innego niż środki transportu typu rower czy motor.
Częstą wymówką są nerwy. Wszystko zależy od osoby. Jedni sa bardziej skłonni do nerwowości, a innych skrajne sytuacje wyciszają. Podjęcie kursu na prawo jazdy, może być doskonałą okazją do popracowania nad sobą. Trzeba być cierpliwym i mieć świadomość że efekty nauki przyjdą z czasem, a instruktor pomoże nam wszystko dokładnie pojąć.
Ludzie nie chcą prawa jazdy, ponieważ nie stać ich na auto. Opłata ubezpieczeń, koszty wszelkiej obsługi, typu paliwo, remonty. Jednak prawo jazdy jest inwestycją. Zawsze można skorzystać z cudzego wozu. Prawo jazdy coraz cześciej jest wymagane w pracy. Może więc pozwolić nam na większe zarobki, dobrą i stabliną pracę i rozwój osobisty.
Ludzie często mówią że boją się prowadzić. Są przerażeni na samą myśl wypadku, stłuczki, jakiegokolwiek niebezpieczeństwa, które mogłoby wyniknąć na drodze podczas tego gdy prowadziliby auto. Strach to rzecz względna, trzeba go przełamywać. Niebezpieczeństwo czyha wszędzie. Prawo jazdy to okazja do zmiany siebie na lepsze i wypróbowania swojej odwagi w życiu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.