Bezpieczna jazda to jeden z elementów nauki jazdy podczas szkolenia potencjalnego kierowcy. Każdy z nas powinien wiedzieć, że odpowiednio przygotowany samochód i zmiana nawyków za kierownicą pomagają wpłynąć na obniżenie spalania. Jak więc cieszyć się bezpieczną, oszczędną i komfortową jazdą? Oto kilka porad dla młodych i starszych kierowców z kilkuletnim stażem.
Każdy wyjazd to nie tylko bagaż i zadbanie o siebie. Przede wszystkim należy w odpowiedni sposób zadbać o swój samochód.
Obciążenie pojazdu zwiększa zużycie paliwa. Kiedy mamy w aucie ciężkie przedmioty, przyczyniają się one do większego spalania. Im mniejszy samochód tym większy wpływ ciężaru na ilośc spalanego przez niego paliwa. Tak więc przed każdą podróżą, zadbaj o to, aby w aucie znalazły się tylko niezbędne dla ciebie przedmioty.
Ułóż wszystko z głową. Zagwarantuje to płynną podróż i przede wszystkim bezpieczną. To także wpłynie na ilośc spalonego paliwa. Przedmioty ciężkie umieść na samym spodzie bagażnika, dosuń je do oparć tylnych siedzeń. Na samej górze ułóż przedmioty najlżejsze. Bagażnik dachowy jest powodem, dla którego auto spala około 25% paliwa. Aż tyle potrzeba do pokonania oporów wytwarzanych przez powietrze.
Prowadź płynnie, dzięki temu oszczędzisz 20 % paliwa. Łagodnie przyspieszaj i hamuj, utrzymuj stałą prędkość. Nie hamuj jeśli nie jest to konieczne. Kiedy jedziesz z otwartymi oknami, w aucie wytwarza się ciśnienie powietrza, które hamuje pojazd i zwiększa zużycie paliwa. Musisz zadbać o silnik swojego pojazdu, odpowiednie ciśnienie w oponach, ponieważ odpowiadają one w dużym stopniu na zużycie paliwa.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.